Birlin-Mühle GmbH Kosseret Art no.: 7008264

Seasoning for clarified seasoned butter

39,00 €/kg
Weight: 0.1 kg
Ready for shipping

Dried Kosseret leaves for the preparation of clarified seasoned butter

Koseret is similar to Mexican oregano. It is the classic seasoned butter spice (Niter Kebbeh) and belongs to the verbena family.
Dried leaves.

Origin: Ethiopia
Habeshafood Teff flour (dark) 5 kg
Reduced from 14,99 € 11,99 € * 5 kg | 2,40 €/kg
Tossegn
3,90 € * 0.1 kg | 39,00 €/kg
Bessobella
3,90 € * 0.1 kg | 39,00 €/kg
Miten Shiro
9,00 € * 0.75 kg | 12,00 €/kg
Mekelesha
3,90 € * 0.1 kg | 39,00 €/kg
* incl. tax, plus shipping